Інноваційна програма для молоді

Сьогодні у закладі здобувачі освіти 9-их, 10-их та 11-их класів зустрілися з аутріч спеціалістом Дар’єю НАЗАРЕНКО, яка презентувала старшокласникам UPSHIFT – інноваційну програму Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) для підлітків та молоді, що допомагає перетворити ідеї на дієві проєкти. Учні дізналися про те, як і де отримати навички 21 століття та ресурси, щоб визначити проблеми своїх громад та запропонувати інноваційні рішення цих проблем. Важливо, щоб молоді люди навчились крок за кроком проходити шлях від «ми бачимо проблему» до «у нас є рішення», при цьому розвиваючи власну креативність.

Засідання професійної спільноти вчителів мовно-літературної освітньої галузі

На засіданні професійної спільноти вчителів мовно-літературної освітньої галузі було розглянуто одну з ключових компетентностей НУШ – уміння вчитися впродовж життя. У сучасній школі роль учителя в навчальному процесі полягає не лише в тому, щоб передати дітям певну суму знань, а й у тому, щоб залучати їх до пізнавальної діяльності, до активної співпраці, учити здобувати знання, формувати ціннісні ставлення. Метою вказаної компетентності є виховання в учнів активного, відповідального, ініціативного ставлення до навчання, заохочення вольових зусиль, формування прагнення до самопізнання, саморозвитку, самовдосконалення.

Педагоги спільноти обговорили сучасні методи, які використовують у своїй практиці для формування вказаної компетентності: «Пастки», «Каталізатор», «Ключ», «Виручалочка», «Сенкан», «Обери позицію», «Добре чи погано?», «Рюкзак», «Самооцінка», «Криголам», «Позначка», «Мнемотехнічні підказки» та низку інших.

Переглянувши відеоматеріал про мнемотехнічні таблиці для швидкого запам’ятовування віршів, учителі спробували створити власні.