#МиПам’ятаємо1945#ДякуємоЗаПеремогу

Розповідь учениці 8 класу Зубко Надії

Токарь Олександр Павлович, 1911 року народження. 24.08.1943 року призваний на фронт Лебединським РВК, Сумської обл. В роки війни був рядовий стрілець. Служив в 38 стрілковій дивізії 29 стрілкового полку Української ССР в складі 2-го Українського фронту. Брав участь у визволенні України. Зі слів товаришів загинув в 1943 році за Дніпром. Вважається, що з листопада 1943 року є безвісти зниклим. Вдома залишилася дружина з трьома маленькими доньками. Дар’я Мусіївна все життя чекала свого чоловіка і самотужки виховувала діточок, а згодом з’явилися онуки, правнуки та праправнуки. Постійно згадувала про ті жахливі події, часто роповідала про складне життя в окупації. 8 травня 2007 року, на 93 році життя, прабабуся помирала в сідомості в колі своїх рідних. Вони їй говорили, що завтра День перемоги. Вона була дуже слаба і ледь говорила, але підняла руки до гори і декілька раз ледь чутно плеснула в долоні та подивилися на портрет свого чоловіка, який висів постійно біля її ліжка, та тихо сказала: ” Мій хозяїн…Мій хозяїн…Я все своє життя тебе чекала…” Затихла і померла. В кімнаті панувала глибока тиша. В кожного на обличчі бриніла сльоза. Вся наша велика родина застигла в жалю та печалі. 9 травня всі святкували Велику перемогу, а моя родина проводжала бабусю в останню путь та на зустріч з коханим…

#МиПам’ятаємо1945#ДякуємоЗаПеремогу

БАБАК ПАВЛО ОЛЕКСІЙОВИЧ 1918 року народження. Призваний в 1938 р. в  м. Севастополь. Старшина 1статті. Пропав безвісті 03.07.42., м. Севастополь ( саме з цими словами та з цією датою  запис зроблено багатьом солдатам, які обороняли   м.Севастополь). З самого дитинства сільський хлопчина мріяв стати моряком. Мрія здійснилася…Навчався на моряка у Військово-морському училищі м.Севастополь (1936-1939рр). Скромний, спокійний та симпатичний Павло гарно навчався, мав красивий почерк.  Приїздив додому  (селище Велика Писарівка)  у красивій парадний формі моряка, з гордістю, що він таки ним став. Служив у морфлоті м. Севастополь.   Молодим хлопцем був призваний  на війну. Так і не одружився. За словами рідних  Павло загинув на суші при обороні Севастополя у 1942р. (запис у Книзі Пам’яті Сумська область  «без вести пропавший»).

Прадідусь учениці 8 класу Сміян Анни.

 

 

Робота учениці 4 класу Мірошнішенко Є., учня 1—А класу Охтирської ЗОШ № 3 Чечета Богдана

#challangetime до 8–9 травня#Пам’ятаємоВдома

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

#ЗОШ№3#МиПам’ятаємо1945#ДякуємоЗаПеремогу