Рольова гра «Захист прав дітей у нашій державі»

30 січня учні 5-В класу ( класний керівник Чут В.Г.) запросили другокласників стати учасниками рольової гри «Захист прав дітей у нашій державі». Під час заходу учні удосконалили набуті знання про права та обов’язки дітей. Казкові герої допомогли запам’ятати, як протистояти правопорушенням.

          

«Пам’яті героїв Крут»

Сьогодні, 29 січня, виповнюється 101 рік із часу бою на залізничній станції Крути. Битва під Крутами – один із важливих сюжетів української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова подія. До цієї пам’ятної дати в нашій школі пройшли інформаційно-просвітницькі заходи. Лідери учнівського самоврядування підготували та провели у класах інформаційні хвилинки, на уроках історії розповідали про історичні події, що відбувались у 1918 році під Крутами. У шкільній бібліотеці оформлено бібліографічну виставку публіцистичної літератури та художніх творів “Герої Крут”. У актовій залі відбувся виховний захід «Пам’яті героїв Крут» для учнів 10-х класів. Під час заходу йшлося про подвиг студентів під Крутами, який відбувся у 1918 р. Учні обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. Школярі вшанували пам’ять 300 молодих захисників, які поклали голови за волю своєї держави хвилиною мовчання. Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події під Крутами та відчути їх значення у сьогоденні, а також спонукає до поглибленого вивчення історії та культурних надбань нашого народу.

  

Формування навичок безпечної поведінки підлітків

Останнім часом проблема поширення ВІЛ-інфекції в Україні набула масштабів епідемії. Вже не перший рік профілактикою ВІЛ/СНІДу займаються працівники психологічної служби. Саме тому на міському семінарі для практичних  психологів, який відбувся 25 січня 2019р. на базі ЗОШ № 3, практичним психологом Гончар Я.С. було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Формування навичок профілактики ВІЛ/СНІДу».

  

СТАРТУЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ-2019

З 5 лютого 2019 року в Україні розпочинається реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання.

18 березня 2019 року – останній день реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде вносити до 25 березня 2019 року.

Програма реєстрації буде розміщена на  веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти testportal.gov.ua.

ПРЕС – РЕЛІЗ

«Голокост – трагічна сторінка історії»

Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. Історію ми не можемо повернути назад, але розповісти про неї всю правду ми зобов’язані. Так, 25 січня у нашій школі відбулися інформаційні хвилинки «Голокост – лихо століття». Не маємо права забувати ті страшні сторінки історії. Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти не стали жертвами чи байдужими спостерігачами.

Читати далі …

«Соборна мати-Україна, одна на всіх, як оберіг»

У знак шани та об’єднання українських земель в Охтирській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 було проведено ряд заходів з нагоди відзначення Дня Соборності України: виставка тематичної літератури “На шляху до Соборності”,  виховні години, інформаційні хвилинки, флешмоб «Ланцюг єдності». Учнівське самоврядування «Нове покоління» взяло участь у міській акції «Віночок єдності».

        

Зупинимо булінг разом!

   

До учнів Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 завітали працівники Охтирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного  стану ГТУЮ у Сумській області Терещенко Аліна Миколаївна та Степаненко Світлана Вікторівна. Головна мета візиту – ознайомити  учнів з проектом Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!», що навчає громадян користуватися своїми правами  та захищати їх у разі порушення. Обговорили проблеми булінгу та дійшли до спільної думки, що  булінг не слід ігнорувати та замовчувати. Розглянули різні види булінгу, ситуації в які можуть потрапляти діти та шляхи їх вирішення. Зустріч мала зворотній зв’язок, адже для учнів ця тема є дуже актуальною, а отримана інформація – корисною.

Майстер-клас для вчителів

11 січня 2019 року в Охтирській загальноосвітній школі №3 вчителем початкових класів Михайловою Марією Іванівною був проведений майстер-клас для вчителів початкової школи на тему: “Текстоцентричний підхід у навчанні української мови та читання як чинник формування комунікативної компетентності учнів”. Заняття розпочалося з ранкової зустрічі, були визначені правила роботи в групах. Учитель знайомила колег, як використовуючи інноваційні технології, вчити дітей самостійно критично мислити, формувати свої судження в письмовій та усній формі. Підготовлений матеріал, над яким працювали колеги, був направлений на досягнення мети : виховання у дітей любові до рідної мови. Вчителі працювали в групах, методом ситуативного аналізу спільно створили таблицю (метод “RAFT”). Цікаві ідеї стали поштовхом для осучаснення роботи вчителів.

    

“Інклюзивна освіта – особлива дитина”

Одним з основних пріоритетів розвитку сучасної освіти є забезпечення рівних прав на освіту для всіх дітей, у тому числі для дітей з особливими освітніми потребами. Тому в нашій школі була створена творча група «Інклюзивна освіта: особлива дитина». На черговому засіданні, яке відбулося 11 січня 2019 року було обговорено такі питання:

  1. Основні завдання й функції асистента вчителя в освітньому процесі.
  2. Формування толерантного ставлення до дітей з особливими освітніми потребами в освітньому середовищі.

Психолого-педагогічний семінар

10 січня в навчальному закладі відбувся психолого-педагогічний семінар «Інклюзивне навчання. Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими потребами в розвитку. Психологічні чинники девіантної поведінки». Присутні детально обговорили питання впровадження інклюзивного навчання в закладі, можливі проблеми та шляхи їх вирішення, які виникли в процесі розробки індивідуальних планів. Значну увагу приділили психолого-педагогічному супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Учителі-предметники, асистенти вчителів, класні керівники мали можливість висловити власне бачення упровадження інклюзивного навчання в школі; спільно обговорили фактори, що обумовлюють причини девіантної поведінки підлітків; проаналізували індивідуально-психологічні чинники виникнення відхилень у поведінці, розробили рекомендації по роботі з дітьми з девіантною поведінкою.