Як учитель може забезпечити формування ключових компетентностей здобувачів освіти?

Слова Марви Коллінз «Успіх сам не приходить до Вас… Ви йдете до нього» стали кредом кожного педагога Ліцею № 3, адже у світі нових ключових компетентностей змінюємося ми, змінюємо стереотипи викладання з урахуванням потреб сучасної освіти. Учителі закладу на засіданні Школи педагогічної майстерності з теми «Діалог з компетентності» поділилися практичним досвідом формування 11 ключових компетентностей.

Учитель Н. Шапошник навела приклади методів і стратегій, за допомогою яких реалізовується компетентність вільне володіння державною мовою, провівши з учасниками засідання вправу «Відредагуйте оголошення».

Особливий інтерес викликала розповідь вчителя Р. Шмонько, яка пояснила, як на прикладі художніх творів, що вивчаються в школі з 1 по 11 клас, формується особистість Людини впродовж життя, що впливає на це.

Учитель О. Яковенко провела елементи гри «Мовно – культурного квесту», зупинившись на станціях «Крилаті вислови з літератури», «Традиції, звичаї, свята у творах українських письменників».

Учитель Л. Лапоног продемонструвала, як реалізовується екологічна компетентність на уроках фізичної культури. Педагоги виконали вправу «Розминка з природою».

Цікаво представила компетентність «Підприємливість і фінансова грамотність» учитель Л. Єрмола, запропонувавши колегам задачі на бюджетування та економію.

Учитель А. Ткаченко довела, що для формування математичної компетентності ефективними є дидактичні ігри, сюжетні задачі, проблемні ситуації, пов’язані з життям. Педагоги відвідали «Математичний супермаркет».

Учитель Н. Шудрик на вправах «Знайомство та привітання», «Розумна карта» пояснила, що на уроках англійської мови є важливою соціалізація учнів.

Учитель І. Федоренко запропонувала педагогам створити груповий проєкт на тему «Новорічна екоіграшка за 5 хвилин», що сприяв розвитку креативності, уміння швидко генерувати ідеї, тобто сформувати інноваційну компетентність.

Учитель Г. Хоменко охарактеризувала особливості формування інформаційно – комунікаційної компетентності, вказала на методичні прийоми, форми роботи та засоби реалізації ІКК, познайомила з інтерфейсом графічного редактора Canva.

Із повідомлення вчителя А. Конвісар слухачі дізналися про знаннєвий, діяльнісний, ціннісний компоненти у формуванні компетентності в галузі природничих наук. Педагоги виступили в ролі екологів, досліджуючи текст «Атмосферне повітря і забруднення Сумщини».

Під керівництвом педагога Л. Скорик гравці аналізували карикатури як історичне джерело та визначали громадянські компетентності: цінність демократії, справедливість, неприпустимість дискримінації, рівність прав людини.

Представлені активні форми роботи учасниками засідання відповідають запитам сучасного суспільства, удосконалюють освітній процес, доводять справедливість вислову: «Ми вкрадемо в наших дітей завтра, якщо ми будемо вчити сьогодні так, як навчали вчора».

Більше фото можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/ohtzosh3/posts/pfbid02GcjRf9t6TnjJuKNt4fSdUvhysbEVQdHVB7k9KgtBeA7mAdYgB2ss14Z3DTch7YfXl