Засідання професійної спільноти вчителів естетичної та технологічної освітньої галузі

30 жовтня відбулося засідання круглого столу вчителів естетичної та технологічної освітньої галузі на тему «Формування ключових компетентностей здобувачів освіти». На засіданні були розглянуті питання: формування ключових компетентностей учнів в умовах НУШ, діяльнісний підхід до навчання на уроках мистецтва, реалізація діяльнісного підходу на уроці як основа формування ключових компетентностей здобувачів освіти, формування особистісних якостей та соціальної активності здобувача освіти – громадянина – патріота України.

Про ефективність системи оцінювання навчальних досягнень у формуванні ключових компетентностей здобувачів освіти

30 жовтня 2024 року в Ліцеї №3 Охтирської міської ради Сумської області відбулося засідання педагогічної спільноти вчителів початкових класів з теми «Про ефективність системи оцінювання навчальних досягнень у формуванні ключових компетентностей здобувачів освіти».

Керівник професійної спільноти Наталія Ягодзинська запропонувала практично довести ефективність системи оцінювання навчальних досягнень у формуванні ключових компетентностей здобувачів освіти та опрацювати оцінювально-аналітичну професійну компетентність педагога.

Учитель Тетяна Демченко поділилася своїми методами оцінювання навчальних досягнень учнів. Співбесіди, портфоліо, самооцінювання, особиста рефлексія, рубрики оцінювання та ситуативні нотатки – ці та інші методи були продемонстровані вчителем, які можна використовувати, оцінюючи учнів.

Як сформувати в учнів навички самооцінювання та взаємооцінювання навчальних досягнень на практичних вправах, продемонструвала педагог Наталія Верескун. Окрім усього, роз’яснила, як вчителі можуть дати учням можливість порівняти інформацію самооцінювання з інформацією з оцінювання вчителя.

Керівник творчої групи  Ірина Шейко запропонувала взяти участь у проєкті «Використання педагогічної спадщини В. Сухомлинського як засобу формування громадянської та соціальної компетентностей учнів початкових класів».

Учасники професійної спільноти вкотре переконалися, що професійні зустрічі створюють дискусійне середовище для обміну ідеями та вироблення окремих позицій та сприяють удосконаленню освітнього процесу.