Здобувачі освіти 5-В класу (класний керівник Яковенко О. І.) провели годину спілкування “Будь помітним на дорозі”.
Місяць: Листопад 2024
Книжкова виставка до Дня Гідності та Свободи
З метою увічнення сили духу й стійкості українського народу шкільним бібліотекарем Валентиною Подолякою організовано книжкову експозицію та проведено інформаційну хвилину для здобувачів освіти “Україна: незалежність, гідність, свобода”.
У рамках Тижня безпеки дорожнього руху
Здобувачі освіти 6-Б класу (класний керівник Скорик Л.П.) в рамках Тижня безпеки дорожнього руху закріпили правила поведінки пішоходів під час практичного заняття в “Класі безпеки”.
Засідання професійної спільноти вчителів естетичної та технологічної освітньої галузі
30 жовтня відбулося засідання круглого столу вчителів естетичної та технологічної освітньої галузі на тему «Формування ключових компетентностей здобувачів освіти». На засіданні були розглянуті питання: формування ключових компетентностей учнів в умовах НУШ, діяльнісний підхід до навчання на уроках мистецтва, реалізація діяльнісного підходу на уроці як основа формування ключових компетентностей здобувачів освіти, формування особистісних якостей та соціальної активності здобувача освіти – громадянина – патріота України.
Про ефективність системи оцінювання навчальних досягнень у формуванні ключових компетентностей здобувачів освіти
30 жовтня 2024 року в Ліцеї №3 Охтирської міської ради Сумської області відбулося засідання педагогічної спільноти вчителів початкових класів з теми «Про ефективність системи оцінювання навчальних досягнень у формуванні ключових компетентностей здобувачів освіти».
Керівник професійної спільноти Наталія Ягодзинська запропонувала практично довести ефективність системи оцінювання навчальних досягнень у формуванні ключових компетентностей здобувачів освіти та опрацювати оцінювально-аналітичну професійну компетентність педагога.
Учитель Тетяна Демченко поділилася своїми методами оцінювання навчальних досягнень учнів. Співбесіди, портфоліо, самооцінювання, особиста рефлексія, рубрики оцінювання та ситуативні нотатки – ці та інші методи були продемонстровані вчителем, які можна використовувати, оцінюючи учнів.
Як сформувати в учнів навички самооцінювання та взаємооцінювання навчальних досягнень на практичних вправах, продемонструвала педагог Наталія Верескун. Окрім усього, роз’яснила, як вчителі можуть дати учням можливість порівняти інформацію самооцінювання з інформацією з оцінювання вчителя.
Керівник творчої групи Ірина Шейко запропонувала взяти участь у проєкті «Використання педагогічної спадщини В. Сухомлинського як засобу формування громадянської та соціальної компетентностей учнів початкових класів».
Учасники професійної спільноти вкотре переконалися, що професійні зустрічі створюють дискусійне середовище для обміну ідеями та вироблення окремих позицій та сприяють удосконаленню освітнього процесу.
Аспекти успішного навчання
На психолого-педагогічному семінарі «Індивідуальний освітній маршрут, аспекти успішного навчання», що відбувся 31 жовтня, педагогічний колектив обговорив та визначив головні принципи створення індивідуального освітнього маршруту для здобувачів освіти відповідно до законодавства України та положень НУШ. Працюючи в групах, педагоги створювали персоналізовану програму навчання для дітей з ООП, для обдарованих дітей, для здобувачів освіти, що мають труднощі в навчанні, які враховують здібності, інтереси, потреби та темп засвоєння знань конкретного школяра.
Як найкраще презентувати себе
30 жовтня 2024 року вчитель математики Алла ТКАЧЕНКО провела для педагогів закладу майстер-клас на тему «Портфоліо вчителя: сутність, призначення, рекомендації щодо формування», на якому детально розповіла про його головне призначення, види, необхідні елементи та продемонструвала покрокову інструкцію зі створення електронного портфоліо для передачі власного досвіду.
Освіта – це найпотужніша зброя, яку можна використовувати для зміни світу
Осінні канікули для вчителів – це насичена робота з підведення проміжних підсумків, заповнення документації, планування на майбутнє та робота професійних спільнот освітніх галузей.
Професійна спільнота вчителів природничо-математичної галузі шляхом проведення ділової гри «Реальна життєва ситуація» продемонстрували свої педагогічні знахідки, обмінялися креативними ідеями щодо впровадження діяльнісного підходу на уроках.
На засіданні професійної спільноти вчителів мовно-літературної освітньої галузі педагоги розглянули важливий аспект сучасної освіти – інтегроване навчання. Учителі спільноти поділилися своїми напрацюваннями під час методичного ярмарку «Інтегроване навчання як пазл сучасної освіти».
Учителі професійної спільноти громадянської та історичної освітньої галузі провели круглий стіл на тему «Діяльнісний підхід на уроках історії, правознавства, громадянської освіти», де розглянути суть, значення, форми та методи впровадження діяльнісного підходу.
Учителі англійської мови провели засідання професійної спільноти, на якому були розглянуті питання про ефективність системи оцінювання навчальних досягнень у формуванні ключових компетентностей учнів, формування особистісних якостей та соціальної активності здобувача освіти, огляд новинок науково-методичної, психолого-педагогічної літератури та інше.
Проведені методичні заходи сприяли вдосконаленню професійної компетентності педагогів і створенню умов для активізації творчого потенціалу учасників педагогічного процесу засобами методичної роботи.