У зв’язку із встановленням на території Сумської області «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, освітній процес в закладі з 29 березня 2021 року для учнів 5-11 класів буде здійснюватися з використанням дистанційних технологій на платформі Teams, а для учнів 1-4 класів за очною формою навчання з дотриманням протиепідемічних заходів. Навчання учнів організовано згідно з розкладом та у відповідності до календарно-тематичного планування як у синхронному, так і в асинхронному режимі згідно з вимогами Положення про дистанційне навчання.
Місяць: Березень 2021
Онлайн-опитування “Розвиток інформаційного освітнього середовища сучасного закладу України”
Відповідно до листа ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” від 12.03.2021 року № 22.1/10-581 “Про проведення онлайн опитування”. У рамках науково-дослідної роботи за темою «Розвиток інформаційного освітнього середовища сучасного навчального закладу України» та з метою оцінки наявної ситуації й масштабів прогалин у галузі кібербезпеки, проблем конфіденційності персональних даних на сайтах закладів освіти та їхніх сторінках у соціальних мережах. ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти» в партнерстві з ГО «Центр кращого Інтернету» за підтримки Програми досліджень свободи Інтернету «Counterpart International» проводить онлайн-опитування серед педагогічних працівників, представників адміністрації закладів загальної середньої освіти та батьків учнів чи осіб, які їх замінюють.
Опитування проводитиметься у березні-травні 2021 року на умовах повної анонімності. Також інформуємо, що участь в опитуванні є добровільною.
Опитування учителів, представників адміністрації ЗЗСО за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1JMug47hq9dDUZwxQ0xW3AiJ-7dX1r3sRBUHbpAV3W8c/viewform?edit_requested=true
Опитування батьків учнів чи осіб, які їх замінюють за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1AuAfpbR9xVff4kdHTFdqzX_uAS32X22YQJEJ2uNuqXk/viewform?edit_requested=true
Оголошення!
З 22.03.2021 року розпочато прийом заяв і документів для зарахування дітей до 1-х класів.
Для зарахування дитини до 1 – го класу неохідно особисто подати такі документи:
- копію свідоцтва про народження дитини;
- медичну довідку (форма № 086-1/0);
- довідку про щеплення (форма 063-о);
- копію довідки, що підтвреджує місце реєстрації дитини;
- копію паспорта одного з батьків.
До Всесвітнього дня поезії
Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття. І. Франко назвав її ,, кристалізацією,, життя, Ліна Костенко пише:,, Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі.” Продовжуємо креативити. З нагоди чудового свята – Всесвітній день поезії, який відзначаємо 21 березня, у ЗОШ/3 з’явилася нова стіна натхнення. У формі поетичного піднесення її оформили учні 11-А класу Гнідко – Зенішин Д., Педько М. разом із учителями української мови та літератури Криницькою І. І., Яковенко О. І. Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово.
“А хіба казка може бути звичайною?”
«Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох!» (Л.Костенко)
Літературний березень багатий на іменинників:Т.Шевченко, Л.Глібов,М.Рильський, Н.Забіла,Н.Королева,Д.Гуменна, Е.Андієвська. Навесні святкує свій день народження унікальна жінка, з якою ми всі маємо щастя жити в один час,письменниця-шістдесятниця – Ліна Василівна Костенко. 19 березня їй виповнюється 91 рік. У кожного з нас Ліна своя,але це завжди – наші відчуття, кохання, розпач , захоплення. Творчість поетеси – яскравий приклад того, що класична українська література може бути популярною й цікавою як молодому, так і старшому поколінню українців. Її цитати завжди влучні та актуальні . Вони проймають до мурашок,змушують думати, відчувати, розуміти. Учні 11 класів (уч. Малєжик І.М.) надихнулися висловами геніальної українки, підготували газети, добірки цитат ,які є невичерним джерелом мудрості для українців.
Символічний урок української лутератури напередодні Всесвітнього дня захисту лісів
У 5-Б класі пройшов урок української літератури на тему «Євген Гуцало. Основні відомості про письменника . Порушення теми вічного протистояння добра і зла в оповіданні «Лось». Він був символічним напередодні Всесвітнього дня захисту лісів, який відзначають 21 березня. На уроці діти обговорили питання збереження лісів та їх мешканців для життя на планеті. Учитель Малєжик І.М., використовуючи прийом «Фішбоун» , запропонувала учням обговорити питання:«Людина природі друг чи ворог?» Діти називали проблеми, порушені у творі, наводили факти, давали власну оцінку вчинкам персонажів у ставленні їх до природи. Учні зробили висновок, що потрібно бути друзями природі, оберігати та захищати її.
Вітаємо з перемогою!
Хореографічний колектив «Дебют» Охтирської загальноосвітньої школи I-III ступенів №3 гідно представив свої таланти на Всеукраїнському дистанційному багатожанровому конкурсі «Битва жанрів», який відбувся в місті Києві, де стали лауреатами I ступеню в конкурсній програмі: сучасний танець «Одне і теж», номінація «Хореографія», вікова категорія «Старша». Приємно, що подякою від організаторів та оргкомітету конкурсу, була відзначена О.М.Ніконенко (керівник хореографічного колективу «Дебют» Охтирської загальноосвітньої школи I-III ступенів №3).
Щиро вітаємо та бажаємо нових перемог і подальших творчих успіхів!
Цікава інформація для усіх охочих
Наш заклад ділиться оголошенням для усіх охочих отримати цікаву інформацію, присвячену освіті за кордоном.
Шановні мешканці та гості Охтирки!
Запрошуємо всіх на цікаву та корисну зустріч, присвячену освіті за кордоном!
Наш семінар відбудеться в суботу 20 березня 2021 року о 12:00 в приміщенні Тростянецької публічної бібліотеки (м. Тростянець, вул. Татаренка, 5а).
Поговоримо про освіту в Європі (Польща, Словаччина, Латвія, Німеччина та ін.) та в Північній Америці (США, Канада). Вхід вільний! Будемо раді вітати майбутніх студентів, їх друзів, вчителів та батьків. Не пропустіть перший в історії Тростянця подібний захід.
Реєстрація на участь бажана (за посиланням) але не обов’язкова: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfmQ8yPKtbXIP4s9hI3Hna-otUt2p4aSL3P8lYx2vNPcI0eNw/viewform
Всіх будемо пригощати чаєм, кавою та смачним печивом ☕
До зустрічі в суботу!
Кібербулінг та чат-бот “Кіберпес”
Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:
- поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;
- повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.
За даними ЮНІСЕФ в Україні, майже 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok і Snapchat є основними соціальними платформами для цькування.
Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот “Кіберпес”. У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу.
Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.
У чат-боті “Кіберпес” можна знайти інформацію про те:
- що таке «кібербулінг» та як він проявляється;
- як визначити контент, що містить кібербулінг;
- що робити, якщо вас кібербулять;
- як видалити матеріали, що містять кібербулінг;
- як попередити кібербулінг;
- як не бути кібербулером.