Декада естетичної та технологічної освітньої галузі

Цьогорічна декада, яка  проходила в школі з 8 по 19 лютого,відзначилася низкою заходів культурно – мистецького напрямку. Розпочалася вона виставкою малюнків «Мистецький дивосвіт у малюнках дитячих», у якому взяли участь учні 2-7 класів. Далі стартував конкурс знавців трудового навчання де розгадували ребуси та кросворди. Серед учнів 5-9 класів було проведено конкурс міністінгазет у техніці колажу «Світ трудового навчання». Підхопила естафету виставка творчих робіт учнів з виготовлення музичних інструментів із підручних матеріалів «Від щирого серця – даруємо всім». Учнями 7-А та 7-В класів був проведений показ мініказок для груп продовженого дня «У гостях у театрі тіней». Семикласники під керівництвом учителя образотворчого мистецтва Дейнего С.П., уже другий рік поспіль виступають перед молодшими школярами з показом українських казочок та оповідань, героїв яких створюють самі в силуеті. А маленькі глядачі не тільки із задоволенням дивляться їх виступи, а ще ближче  знайомляться із силуетною технікою, яка вивчається за шкільною програмою. Так як на період проведення декади припав День Святого Валентина, то вчитель трудового навчання Федоренко І.М. напередодні свята для учнів 5 класів провела майстер-клас з виготовленнявалентинок у техніці орігамі, а вчитель музичного мистецтва Сосєдко А.В. разом із шкільним ансамблем «Діамант» підготували пісню «Маленька любов», запис виступу був виставлений на сайті школи, як концертний номер.                Учитель трудового навчання Єфімов В.М. провів гру-змагання «Хто кращий» між командами учнів 7-Б та 7-В класів. Під час декади також було проведено виставку малюнків «Музика дарує нам натхнення» та дві виставки творчих робіт: «Дитяча скарбничка творчості», «У світі декоративно-ужиткового мистецтва», на яких представлено дитячі поробки з різних матеріалів та технік. Учителі образотворчого, музичного мистецтв та трудового навчання дали відкриті уроки з використанням різних форм роботи, інтерактивних методів і прийомів, здоров’язберігаючих та інформаційно-комунікативних технологій. Розмаїття та різноплановість заходів сприяли розвитку в учнів творчої уяви, фантазії, музичного слуху,артистизму, мистецького та виконавського хисту.

«Вона в віки майбутні йти повинна…»

З метою поглиблення знань учнів про життя і творчість Лесі Українки; розвитку читацької самостійності, вміння слухати поезію; виховання естетичних смаків учнів літературно-музична світлиця «Вона в віки майбутні йти повинна…» гостинно зустріла учнів 3-В класу. В читальному залі шкільної бібліотеки звучала музика, поезії видатної поетеси, демонструвалася слайд-презентація, мультфільми за казками Лесі Українки, книжкова виставка «Леся Українка – явище національне».

«Леся Українка – людина, народжена Україною»

Поетичний флешмоб «Ти себе Українкою звала…» учні 7-А класу (класний керівник Шмонько Р.Л.) присвятили 150 – річчю з дня народження Лесі Українки. З інсценівки «Зустріч з Лесею» діти довідалися, що дівчинка зростала в родині, де шанували рідну мову, прищеплювали любов до читання. Дитинство Лесі було зігріте ласкавим словом, збагачене музикою, сповнене красою. І ця краса переливалася в поетичні рядки. Леся мріяла, творила, жадала праці й ненавиділа жалість до себе. Вона була зіркою, яка спалахнула і згасла… Діти вчилися терпіння, віри, любові й надії в нашої неповторної Лесі.

Небезпека кіберчеленджів для підлітків

  З розвитком інформаційно-комунікативних технологій наше життя стало значно зручнішим, а процеси формування, пошуку та обміну інформацією швидкими. Соціальні інтернет-додатки в наших гаджетах надають можливість легко отримувати послуги та розважатися, знайомитися з іншими та знаходити необхідних людей, працювати та навчатися тощо. Поряд з перевагами, слід констатувати появу тенденцій розширення ризиків і загроз впливу на соціально-психологічну безпеку та становлення особистості з боку віртуального інформаційного простору.

 У соціальних мережах та платформах з`являється все більше небезпечних челенджів, а їх анонімність, безкарність, масштабність і швидкість лише сприяють розповсюдженню через величезну аудиторію в Інтернеті.

У даному контексті, ми можемо розглядати такі челенджі як прояв буліциду, тобто загибель внаслідок кібербулінгу – інформаційного терору, що передбачає систематичні жорстокі дії з боку булера з метою нашкодити, порушити права жертви на безпечне здоров’я і життя, обмежити свободу волевиявлення тощо, використовуючи інформаційно-комунікативні засоби. Чому саме підлітки?
    Шкільний вік – це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок й потреби в спілкуванні з однолітками. Підліток прагне отримати новий досвід та яскраві емоції, дізнатися, на що він здатний та усім продемонструвати свою винятковість, а соціальні мережі стають для нього платформою для отримання бажаного: якщо виконаєш челендж краще, яскравіше, крутіше інших, збереш більше переглядів, надихнеш аудиторію повторити, то тебе визнають. Однак, несформована психіка, соціальні невдачі, бажання втекти від реальних проблем, пандемічна ізоляція у сукупності з ненасильницьким постійним нав’язуванням популярних вірусних челенджів, знижує критичність підлітка до обраного ним тренду, і призводить до відповідних наслідків.
     Як захистити?
✔️ Удосконалення знань і розуміння в області медіакомптенцій, інформаційно-комунікаційних компетенцій батьків, педагогів і вихователів — найкраща профілактика в боротьбі з різними феноменами кіберпростору;
✔️ Залежність від віртуального світу починається тоді, коли дитину не влаштовує реальність, тому батьки мають постійно приділяти увагу дитині не засуджуючи; забезпечити розвиток та зайнятість підлітка у гуртках, або хобі; говорити про реальні трагічні випадки та загрози, з якими можна стикнутися у інтернеті; звертати увагу на зміни поведінки, режиму сну та апетиту; розумно контролювати та встановлювати зрозумілі для дитини правила;
✔️ Соціальні мережі не завжди блокують контент, що закликає до небезпечних дій, адже челендж – величезна частина платформи, і не одразу розробники можуть помітити їх появу. Крім того, небезпечні тренди мають властивість мігрувати по різних платформах, або з’являтися із часовими проміжками. Однак, кожен користувач, помітивши контент, який може загрожувати життю та безпеці інших може звернутися до адміністрації сайту зі скаргою, і врятувати комусь життя.
Інформація надана дивізіоном НПА кіберпсихології та психологічної практики у цифровому середовищі, авторка Катерина Гордієнко

Мовний флешмоб

До Міжнародного дня рідної мови учні 10-Б класу (класний керівник Шапошник Н.М.) провели флешмоб. Старшокласники закликають усіх своїх друзів спілкуватися українською, бо рідна мова – це справжній скарб. Шануймо її!

Мовна ігротека

19 лютого з учнями 2-Б класу була проведена виховна година до Міжнародного дня рідної мови. Діти переглянули презентацію, прослухали пісні про рідну мову, працювали з картками в групах, розповідали про шанобливе ставлення українського народу до своєї мови. Другокласники зрозуміли, що найбільше і найдорожче добро кожного народу- це його мова,  адже, якщо живе українська мова в наших серцях, то житиме і процвітатиме наша Україна.

Мовний словограй «Буду я навчатись мови золотої»

Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!..

Так поетично поцінував велику силу слова наш Кобзар. Слово – зброя, слова – ліки, слово – найтонший різець, яким можна доторкнутися до найніжніших струн людської душі. І в цьому ще раз переконалися учні 7-А класу (класний керівник Шмонько Р.Л.), які провели мовний словограй «Буду я навчатись мови золотої» напередодні Міжнародного Дня рідної мови. Користуйся словом уміло, обережно, влучно,доречно – ось те, без чого спілкування не буде успішним. Де ж цього вчитися? Далеко ходити не треба: «немає мудріших, ніж народ, учителів». Кожне його слово – то перлина, що сяє до нас із прислів’їв. З вуст дітей звучала така проста, і в той же час глибока за змістом народна мудрість: «Як привітаєшся, так і відкажуть», «Від красних слів язик не відсохне», «І від солодких слів буває гірко».

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Саме в ці дні 7 років тому протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло апогею. Учні 11-А класу (класний керівник Місейко Т.Г.) провели виховну годину «Гордиться серце»: Слава Україні! Героям слава! – журиться душа». Емоції та спогади завжди житимуть у наших серцях.  

Урок пам’яті «Хто за свободу вийшов…»

19 лютого, класний керівник, Баранник І.П. та учні 11-Б класу вшанували  пам`ять  героїв Небесної сотні на уроці пам’яті «Хто за свободу вийшов…» Школярі ознайомилися із окремими постатями героїв Небесної сотні, воїнами, загиблих у боротьбі за свободу та цілісність України. Із захопленням ділилися героїчними подвигами українських бійців. 

Хай пам’ять усіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення держави! Нехай кожен із нас запалить свічку пам`яті, яка буде даниною поваги тим, хто навічно пішов від нас, але залишився у наших серцях. Вони повинні жити в нашій пам`яті!

Слава Україні! Слава Небесній сотні!

«Мова моя барвінкова»

До Міжнародного дня рідної мови 19.02.2021 року учні 2-А класу (класнийкерівник Демченко Т.В.) Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3  провели заняття «Мова моя барвінкова». Виконуючи завдання різних конкурсів, складаючи чарівну квітку «Мова», переглядаючи відеоролики, діти  формували розуміння того, що українська мова – наш національний скарб, без якого не може існувати народ,  вчилися  любити  рідне слово, рідний край.