“Учись бути здоровим”

З 19 квітня  по 30 квітня в Охтирській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 пройшла декада фізичної культури для учнів 1-4 класів.  Її мета – виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя; покращення здоров’я; придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту; залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою і спортом; виховання взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки.

Розпочалася декада виставкою стінгазет, ребусів та малюнків на спортивну тематику «Спорт очима дітей». З учнями 1 класів були проведені рухливі та народні ігри.

2-3 класами вчителі фізичної культури провели  спортивні змагання «Веселі естафети» та « Про здоров’я дбаємо – здоровими зростаємо», розгадували загадки про спорт.

4 класи змагалися у спортивних  естафетах з елементами бігу та стрибків «У здоровому  тілі – здоровий дух».

Усі учасники отримали позитивний заряд енергії. Декада з фізичної культури стала для кожного ще одним кроком до безпечного та здорового способу життя.

«Пасхальний дзвін лунає звідусіль»

Великдень – чудове свято, яке однаково подобається як дітям, так і дорослим. Воно є важливим елементом української культури й уособлює головні людські цінності та ідеї: перемогу добра над злом, прощення та служіння людям. Щоб розширити і поглибити знання школярів про історію найдавнішого церковного свята, про традиції українського народу щодо святкування Великодня, 27.04.2021 року з учнями 2-А класу (учитель Демченко Т.В.) було проведено інформаційну хвилинку «Пасхальний дзвін лунає звідусіль». Діти дізналися про історію виникнення писанки та значення великодньої символіки, а на уроці мистецтва (учитель Сосєдко А.В.) виготовили  чарівні писанки у техніці мозаїки.

Урок-реквієм «Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять…»

26 квітня відбувся урок-реквієм з учнями 4-А класу, присвячений пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС «Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять…». Вчитель розповіла дітям про трагедію на Чорнобильській атомній станції та про подвиг пожежників, які приборкували полум’я на ЧАЕС. Діти дізналися про причини та наслідки катастрофи, вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв катастрофи, переглянули відеофільм про героїчні дії пожежників та військових в перші хвилини після вибуху, ознайомились з віршами украйнських поетів про Чорнобиль. Захід мав на меті вчити дітей жити майбутнім та не забувати про події минулих літ, щоб у подальшому запобігти подібного лиха, що завдало непоправної шкоди не лише нашій державі, а й сусіднім державам та їх мешканцям, вічно пам’ятати подвиг ліквідаторів, котрі поклали своє життя на порятунок інших.

До Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу

26 квітня – є Днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу. У нашій школі пройшли заходи до Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу в дистанційному форматі:

  • інформаційні повідомлення: «Мужність і біль Чорнобиля», «Дзвони Чорнобиля душу бентежать…»;
  • перегляд та обговорення документального фільму «Чорнобиль. Точка часу»;
  • виховні заходи: «Чорнобильська трагедія»,«Чорнобиль як хмара»

У шкільній бібліотеці, бібіліотекар Подоляка В.Д., організувала виставку художньої та публіцистичної літератури «Життя як подвиг», де учні 1-4 класів  мали змогу більше дізнатися про трагедію.

Ми маємо пам’ятати, що катастрофи техногенного характеру не завжди вбивають миттєво. Ліквідатори аварії на ЧАЕС – справжні герої. Ми будемо дізнаватись про них більше і пам’ятати усіх, хто поклав своє життя і здоров’я заради нашого майбутнього.

«Чорнобиль очима дітей»

26 квітня 1986 рік. Події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і створив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу. Учні 4-х класів Охтирської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 3 Охтирської міської ради не залишили цю подію без уваги. З метою поглиблення знань учнів про аварію на Чорнобильській АЕС, виховання любові до рідної землі, для учнів було оформлено інформаційну сторінку з історичними фактами та посиланням на документальний фільм «Чорнобиль. Точка часу». Проведено тематичні виховні години: «Чорнобиль – біль душі…», «Біль і мужність Чорнобиля». Організована виставка малюнків та плакатів «Чорнобиль очима дітей».

День гарного настрою

 “Створюємо гарний настрій!” – під таким гаслом пройшов сьогодні день. Учні початкових класів активно провели перерви, беручи участь у танцювальних флешмобах “Танцюй як я! Танцюй як ми! Танцюй краще за нас!”  Гарний настрій, позитивні емоції, щирі посмішки дітей та педагогів стали справжніми мотиваторами цього дня.

Екологічна гра-мандрівка «Бережи природу для людського роду»

22 квітня на планеті відзначається Міжнародний День Землі. Самев цей день в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні заходи,щоб ще раз нагадати про необхідність збереження навколишнього середовища і планети в цілому. З нагоди відзначення Дня Землі Верескун Н.М. з учнями  3-В класу  провела екологічну гру-мандрівку «Бережи природу для людського роду» з метою навчити дітей відчувати красу природи, виховувати любов і бережливе ставлення до неї, формувати почуття прекрасного, спонукати учнів до захисту краси довкілля. Учні творчо, екологічно, цікаво, а головне пізнавально провели навчальний день, присвячений до дня Землі. Цей день надихнув шкільну родину на подальшу роботу по захисту навколишнього середовища, вирішення екологічних проблем нашого міста, України та всієї планети. Давайте берегти нашу природу, нашу Землю, збагачувати, вдосконалювати, робити щось не тільки для себе, а й для інших! Думати не тільки про сьогоднішній день, а й про завтрашній. 

 

 

«Земля наш спільний дім»

На світі з`явилися, щоб жити

Великі звірі і малі.

Людина же прийшла – любити,

Добро творити на Землі.

Не нищіть квіти, не зривайте,

Нехай на них блищить роса.

Усе живе оберігайте,

Хай нас оточує краса!

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем. У цей день Задорожна Ж.М. з учнями  3 – Б класу провела виховний захід «Земля наш спільний дім», який розширив знання дітей про Землю,про значення її для всього живого та неживого в довкіллі, про користь від праці людини на землі і  шкоду від людської недбалості, формував впевненість в особистій відповідальності кожного за стан природного середовища, виховував відповідальне ставлення до об`єктів природи. Учні класу дали обіцянку любити і берегти цей світ.

Екологічний квест «Земля – наш спільний дім»

22 квітня відзначається Міжнародний День Землі. З юними природолюбами 3-А класу класний керівник Крощенко О.М. сьогодні провела екологічний квест «Земля – наш спільний дім». На різних віртуальних станціях школярі виконували цікаві пізнавальні завдання: повторили правила поведінки в навколишньому середовищі; розгадували ребуси, анаграми, загадки; складали прислів′я з розсипаних слів про природу та збереження лісу ; переглянули та обговорили відеоролик  «Земля на долоні».  Проведений захід був актуальним і змістовним.

Лабораторія Щастя (Happy Lab)

 Сьогодні учні нашого навчального закладу провели день під гаслом “Щастя навколо нас”. На заняттях діти обговорювали, що для них значить слово “Щастя”, обмінювалися своїми щасливими життєвими подіями. І разом дійшли висновку, що щастя в дрібничках які оточують наше життя.