Учні нашої школи – призери чемпіонату області з легкоатлетичного кросу

21 жовтня в урочищі Веселе м. Тростянець відбувся чемпіонат Сумської області з легкоатлетичного кросу серед юнаків, юніорів, молоді, дорослих та ветеранів.

Команда м. Охтирка добре виступила на цих змаганнях, виборовши 4 перших, 2 других та 2 третіх місця.

Відзначилися й учні нашої школи:

Учениця 7-В класу Марія Нестеренко виборола ІІ місце в бігу на 500м серед дівчат 2007-2008 р.н.

Учениця 10-Б класу Сніжана Саєнко посіла ІІІ місце в бігові на 1000м серед дівчат 2003-2004 р.н.

Вітаємо дівчат із успішним стартом, бажаємо вдалих виступів у наступних змаганнях!

Більш детально про змагання на сайті Охтирської ДЮСШ.

Квест «Козацькому роду, нема переводу»

До Дня Захисника України класна родина 6А класу ( класний керівник Стреленко Юлія Олександрівна) провели Квест «Козацькому роду, нема переводу». У козацьких традиціях юні джури пройшли випробування на міцність, кмітливість та взаємовиручку. Козачата пройшли  «Дике поле» ( подвір’я школи та стадіон)  виконуючи завдання на кожній «станції-перешкоді» – «Козацька залога»,  «Скіфський курган», «Острів Хортиця»,  “Дніпровські пороги». На останній станції «Козацький курінь» їх чекала винагорода – солодкі подарунки, що їх підготувала батьківська родина.  Захід сприяв вихованню патріотизму, шануванню національних традицій, згуртував класну та батьківську родину.

Декада природничої освітньої галузі

З 21 вересня по 2 жовтня у школі проходила декада природничої освітньої галузі. Відкрилась декада оглядом науково-популярної преси «Анонс біологічних новин», під час якого учні ознайомилися з новими винаходами в біології, ознайомилися з нещодавно відкритими видами рослин та тварин. Проводилися цікаві вікторини, ігри, презентації проектів, відеолекторії, семінари. Серед окремих заходів слід відзначити урок-засідання біологічної лабораторії ферментів «Біохімік», проведений учителем біології Пилипенко Н. В., під час якого учні провели лабораторне дослідження властивостей ферментів і дізналися про роль цих речовин у біохімічних реакціях, що відбуваються в організмах живих істот. Учителями біології Пилипенко Н. В., Явтушенко І. Є., хімії Галагузом А. В. та географії Савченко О. В. були проведені  відкриті уроки.

23 вересня з учнями 6 – Б класу вчитель основ здоров’я Явтушенко І. Є. провела тренінг на тему «Природа і навколишнє середовище» з метою ознайомлення і з`ясування впливу природних факторів на здоров’я, обґрунтувати необхідність урахування регіональних особливостей клімату на організацію розпорядку дня і добір одягу; навчити добирати одяг і взуття відповідно до погоди; розвивати вміння безпечної поведінки; виховувати бажання бережливо ставитися до свого життя та здоров’я. 1 жовтня для учнів  6-А класу  до 200 – річчя відкриття Антарктиди була проведена відеомандрівка «Шляхами першовідкривачів», з  метою популяризації  географічних знань, розвиток наукової грамотності,  розвивати уяву дітей їх творчість на реальних подіях. 28 та 30 вересня з метою узагальнення та закріплення знань про походження материків і океанічних западин учитель Савченко О.В. провела кінолекторій з географії «Походження материків і океанів» для учнів 7-А та 7-Б класів. Учні повторили гіпотезу дрейфу материків, поняття «літосфера», «літосферна плита»; з’ясували, що сучасні материки й океани виникли внаслідок переміщення літосферних плит. По закінченні декади було підбито підсумки, відзначено активних учнів. Проведені заходи активізували пізнавальний інтерес учнів до вивчення географії, біології, хімії; сприяли прояву ініціативи й самостійності; розкриттю індивідуальних здібностей дітей та їх талантів.

Декада виявилася насиченою, цікавою, довела, що природничі науки корисні в сучасному світі й захоплюють своїми цікавими фактами та відкриттями.

 

Засідання круглого столу «Екологія і ми»

У рамках проведення місячника «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів» з метою формування екологічного мислення та активної життєвої позиції в читальному залі шкільної бібліотеки відбулося засідання круглого столу «Екологія і ми». Учні 7-Б класу активно обговорювали проблему сміття в місті, Україні, на планеті:  «Сміття в місті – невихованість чи безгосподарність?», «Чи залежить ця проблема від нас?»,»Що роблять з відходами в інших країнах?». Мотиватором до обговорення стали еко-освітні плакати, надані школі як учасниці екологічного проекту  «Zero Waste School», спрямованого на впровадження культури сортування відходів у  громадах, школах та інших навчальних закладах. Під час засідання школярі переглянули відеофільм «Славен будь!» та соціальний відеоролик про сортування сміття.

Екологічна година «Неси добро у світ природи»

Учні 3-В класу завітали до шкільної бібліотеки на екологічну годину «Неси добро у світ природи». Мета заходу: навчити дітей любити та поважати природу; виховувати бажання охороняти та примножувати її багатства, красу; ознайомити з правилами поведінки в природі. Учні охоче виконували екологічні вправи; відповідали на запитання вікторини; аналізували прикрі ситуації, що трапляються з тваринами та рослинами; повторили правила поведінки в лісі, переглянули відеофільм «Краса природи України» та екологічний мультфільм «Пригоди друзів».

«Віконце в екосвіт»

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». Головна мета місячника – привернення уваги до екологічних проблем та екологічна просвіта підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу. Шкільна бібліотека відкрила місячник днем екологічної культури «Віконце в екосвіт». В читальному залі відбулася презентація виставки-інсталяції «Земля моя – планета чарівна», проведений бібліографічний огляд «Я з книгою відкриваю світ природи» та просвітницька бесіда «Природа вчить та виховує».

Декада природничої освітньої галузі

З 21 вересня по 2 жовтня у школі проходила декада природничої освітньої галузі.

Відкрилась декада оглядом науково-популярної преси «Анонс біологічних новин», під час якого учні ознайомилися з новими винаходами в біології, ознайомилися з нещодавно відкритими видами рослин та тварин.

Проводилися цікаві вікторини, ігри, презентації проектів, відеолекторії, семінари.

Серед окремих заходів слід відзначити урок-засідання біологічної лабораторії ферментів «Біохімік», проведений учителем біології Пилипенко Н. В., під час якого учні провели лабораторне дослідження властивостей ферментів і дізналися про роль цих речовин у біохімічних реакціях, що відбуваються в організмах живих істот. Читати далі …

Успішний виступ учнів на обласних змаганнях з лекгоатлетичного кросу

8 жовтня у міському парку М. Кожедуба м. Суми відбувся Відкритий чемпіонат Сумської обласної організації фізкультурно – спортивного товариства “Спартак” з легкоатлетичного кросу.

Учні нашої школи вдало виступили на цих змаганнях.

Учениця 7-Б класу Прокопенко Вікторія перемогла в бігу на 500м серед дівчат 2007-2008 р.н, учениця 7-В класу Нестеренко Марія посіла ІІІ місце!

Учениця 9-А класу Дарія Капуста перемогла в бігу на 500м серед дівчат 2005-2006 р.н.

Учениця 10-Б класу Сніжана Саєнко перемогла в бігові на 500м серед дівчат 2003-2004 р.н.

Вітаємо переможців та призерів із успішним стартом, бажаємо вдалих виступів у наступних змаганнях!

Вітаємо призерів Всеукраїнського фестивалю!

   Успіх – це результат наполегливої виснажливої праці. Щоб досягти бажаного результату, необхідно вміти виявити свої здібності, любити справу, якою займаєтесь, отримувати від цього задоволення. Нещодавно у місті Харкові відбувся  Всеукраїнський фестиваль зі спортивного бального танцю «Крок до зірок. Нова хвиля 2020», у якому взяли участь здобувачі освіти нашого закладу, вихованці танцювального колективу спортивного бального танцю «StarLight» ( керівник Гончаренко Назарій) та посіли призові місця. Вітаємо переможців Всеукраїнських змагань зі спортивних бальних танців «Крок до зірок. нова хвиля 2020»  Сенченка Івана та Сухомлин Софію, які посіли ІI місце (Юніори 1, Рейтинг Європейська програма) та ІII місце ( Юніори 1+2, С Європейська програма); Горобійченка Єгора, який посів два  І місця ( Соло, Ювінали 2D Європейська програма, Соло, Ювінали 1D Європейська програма ), Куста Гліба та Морозову Катерину, які посіли ІІ місце (Ювінали, 1D європейська програма) та III місце (Ювінали, 1E Європейська програма).

    Дякуємо вам за вашу щоденну працю та бажаємо нових перемог і творчих успіхів! Молодці! Пишаємося вами!

«Стежками партизанської слави»

Вшановуючи пам’ять героїв Другої світової війни, до Дня Партизанської слави вчителі історії Стреленко Ю.О.  та Скорик Л. П. провели в 11- А класі засідання круглого столу «Стежками партизанської слави». Учні переглянули фільм «Рух Опору на Ураїнїі». Дашутіна Аріна зробила коротку доповідь про діяльність партизанського з’єднання під керівництвом Сидора Ковпака, що діяло в лісах Сумщини. Учні подискутували про роль різного українського Руху Опору в перемозі над нацизмом. Напередодні Дня партизанської слави в 11 – Б класі пройшла конференція «Ішли у бій, ввійшли у безсмертя». Школярі розширили знання про роль та значення Руху Опору в роки Другої світової війни в наближенні перемоги.