Cвято української мови

21 лютого до гостинної господи на хліб та сіль, на слово щире, на бесіду мудру, на свято української мови 3- А клас (вчитель Колодяжна Л. А.) запросив шановних гостей.

Милозвучно, по-українському прозвучали для гостей різні українські вітання. Діти декламували вірші, вислови українських письменників і поетів, у яких возвеличували красу рідної мови. Мілана Чумаченко разом із мамою виконали колискову пісню. Адже саме в сім’ї плекаються паростки поваги до рідного слова, а любов до рідної мови починається з колиски, з маминої пісні. Учні згадали і трагічні дати в історичному календарі української мови. Всі  присутні з захопленням слухали патріотичні  пісні про рідну мову, які прозвучали під час заходу. Цікавою була «Поетична вікторина», під час якої глядачі і гості мали змогу перевірити знання поезії українських авторів.

Захід сприяв вихованню патріотизму, любові до рідної мови.

Лекція з історії української мови

Лекцію з історії української мови, присвячену Міжнародному Дню рідної мови, прослухали учні 9-Б класу в шкільному музеї (учитель Шапошник Н.М.). Школярі щиро перейнялися долею рідної мови, її тернистим шляхом, згадали слова відомих людей про роль слова.

,, Краща мова єднання- це українська ”

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася шкільна родина 7-Б класу. Учні підготували добірку висловів на тему,, Краща мова єднання- це українська ”. Знавці рідного слова познайомили всіх присутніх з поезіями про рідну мову.

«Подорож океаном рідної мови»

                                                                                        Скажу я вкотре, хоч уже набридло:
                                                                                     На мову не бува престижних мод.
                                                                                     Допоки є в нас мова, ми – не бидло,
                                                                                     Не покручі й безбатченки – НАРОД!
                                                                                                            Валентина Сторожук

Учні 11-Б класу(учитель Малєжик І.М.) здійснили «Подорож океаном рідної мови». Під час вікторини закріпили вивчений  матеріал з лексикології, фразеології, морфології, розширили знання про красу й багатство мови, збагатили словниковий запас. А головне – діти перейнялися бажанням спілкуватися рідним словом.

До Міжнародного дня рідної мови

Українська мова…  Українське слово… Умінню відчувати силу, красу, мелодійність кожного слова вчили учнів 7-А класу Гузенко О.В., Шмонько Р.Л. під час проведення тематичного уроку «Щире слово душу й серце обігріло», присвяченого Міжнародному дню рідної мови.

Свято рідної мови

Учні 6-В класу завітали до шкільної бібліотеки на свято рідної мови «Ти – наше диво калинове, кохана українська мово!». З метою поглиблення й розширення знань учнів про мову та мовлення; розвитку творчих й комунікативних здібностей учнів, їхніх пошукових вмінь та навичок; виховання любові до рідного слова у читальному залі шкільної книгозбірні був проведений «Поетичний вернісаж» поезій про рідну мову та мовознавчий турнір між командами «Розумні» та «Кмітливі». Учні змагалися у конкурсах «Швидкісний експрес», «Битва синонімічних рядів», «Така цікава буква А», «Редактор», «Відгадай прислів’я». Свято було доповнене тематичною книжковою виставкою та музичним супроводом. Всі учасники отримали символічні прапорці знавців рідної мови та солодощі.

День Героїв Небесної Сотні

11 лютого 2015 року, Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в Україні встановлено особливий пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні, який відзначається тепер щорічно 20 лютого. До цієї пам’ятної дати у 8-Б класі (класний керівник Скорик Л. П.) було проведено урок пам’яті  на тему «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі». Учні згадали основні події Революції гідності, ознайомилися  з  короткими життєписами   героїв Небесної Сотні,  вшанувати героїзм українських захисників: і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет нашої держави.

 

Музейний урок

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента 15 лютого, в Охтирській ЗОШ №3 17 лютого було проведено музейний урок. Учні згадали героїв-охтирчан, які віддали своє життя в роки Другої світової війни. Дізналися про події в Афганістані  та вшанували пам’ять 12 загиблих воїнів-охтирчан.

Міжнародний конкурс «Сузір’я – Gold Europe»

15 лютого у Сумах проходив Міжнародний багатожанровий конкурс «Сузір’я – Gold Europe» за підтримки Міністерства культури Чехії та Українського національного дому. Захід проходив з метою розвитку дитячої творчості, бережливого ставлення до національних традицій та збереження самобутньої культури народів світу. Хореографічний колектив «Дебют» (керівник Ольга Ніконенко) став переможцем у II віковій категорії, в номінації « Дебют. Хореографія» (естрадний танець). Вихованці були нагороджені дипломами та медалями. Вітаємо учасників Міжнародного багатожанрового конкурсу з високими нагородами.

«Афганістан -наша пам’ять і біль»

  12 лютого класний керівник Баранник І.П. разом із учнями 10-Б класу провели  виховний захід-спомин «Афганістан живе в моїй душі і чується безсонними ночами…» присвячений тридцять першій річниці виведення військ з Афганістану.  Учні згадали про події, героїв цієї страшної війни. Поезії, пісні, розповіді, спогади, вистраждані в Афганістані, пройшли крізь юні серця, і вони зрозуміли, що найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна.

    Ми повинні пам’ятати тих, хто її пережив, тих, хто не дожив, не доспівав, не докохав.